Richard Jewell online

Richard Jewell zalukaj to film opowiadający historię ochroniarza, który znalazł bombę w czasie meczu, a następnie został oskarżony o jej podłożenie. Jest to najnowszy film legendy Hollywood – Clinta Eastwooda i skupia się w całości na historii, która wydarzyła się naprawdę. Wydarzenia te miały miejsce w 1996 roku w czasie Igrzysk Olimpijskich w Atlancie. Główny bohater był wtedy ochroniarzem pracującym przy tym przedsięwzięciu. W czasie rozgrywek odnalazł bombę, a następnie pomagał przy ewakuacji ludzi.

Jego przytomne zachowanie nie zostało jednak nagrodzone we właściwy sposób. 3 dni po wyżej wymienionych wydarzeniach został oskarżony przez media i FBI o zaplanowanie zamachu i podłożenie bomby. Wtedy właśnie rozpoczęła się medialna nagonka na Richarda i trwała wiele lat mimo braku obciążających dowodów w tej sprawie.

Lubisz polskie filmy? Przeczytaj nasz artykuł na temat Psy 3 w imię zasad zalukaj, który jest najbardziej oczekiwanym filmem pierwszego kwartału nowego roku.

Richard Jewell zalukaj to film, który w bardzo dobry sposób przedstawia te wydarzenia. Przede wszystkim należy pochwalić niesamowitą dbałość o szczegóły. Wszystko jest nakręcone zgodnie z prawdą. Widać, że Clint Eastwood mimo już podeszłego wieku nadal potrafi stworzyć arcydzieło, które dodatkowo przedstawia prawdziwą historie i daje do myślenia na temat zagrożeń obecnego świata. Chodzi przede wszystkim o fake newsy, czyli nieprawdziwe informacje podawane po to, by przyciągnąć jak najwięcej czytelników oraz manipulowanie nimi. To właśnie spotkało głównego bohatera tego filmu.

Richard Jewell cały film

Richard Jewell cały film to zdecydowanie produkcja warta obejrzenia. Seans trzyma w napięciu od początku aż do samego końca. Kolejną rzeczą wartą odnotowania jest znana obsada aktorska. Na wielkim ekranie zobaczymy takich artystów jak Sam Rockwell, Kathy Bates oraz Olivia Wilde. Dodatkowo na stanowisku reżyserskim zasiadł sam Clint Eastwood, czyli osoba której nie trzeba nikomu przedstawiać. Przez lata zdobył wielką popularność dzięki swoim występom, a teraz realizuje swoją pasję po drugiej stronie kamery.

Dodaj komentarz