Oficer i szpieg online

Oficer i szpieg zalukaj przedstawia historię francuskiego żołnierza Alfreda Dreyfusa niesłusznie skazanego za zdradę państwa. Gdy jeden z członków wywiadu dowiaduje się, że wszystkie dowody zostały spreparowane postanawia zacząć walkę o uniewinnienie kapitana. Nie będzie to z pewnością łatwe zadanie ponieważ wysoko postawionym urzędnikom w armii bardzo zależy na ukryciu prawdy o skazanym żołnierzu.

Oficer i szpieg zalukaj to najnowszy film polskiego reżysera Romana Polańskiego. Jest to bardzo utytułowany i szanowany artysta na całym świecie. Wszystkie jego produkcje są niezwykle popularne, szczególnie w naszym kraju. Polański jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Oscara za film pod tytułem Pianista, który nakręcił wraz z Adrienem Brody’m.

Niestety reżyser posiada również ciemna stronę swojej kariery. Uczestniczył w wielu procesach kryminalnych za sprawą oskarżenia o gwałt na nieletniej. Z tego względu Polański ma zakaz wstępu na terytorium Stanów Zjednoczonych. Reżyser został nawet wykluczony z Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Oficer i szpieg cały film

Oficer i szpieg cały film przedstawia historię, która wydarzyła się naprawdę. Z tego właśnie względu film budzi ogromne emocje wśród widzów. Obraz został nawet nagrodzony nagrodą jury – Srebrnym Lwem na festiwalu filmowym w Wenecji. Jak widzimy jest to naprawdę dobrze oceniany film przez krytyków i recenzentów, co jest bardzo dobrym argumentem by zobaczyć seans.

Oficer i szpieg cały film zebrał wokół siebie naprawdę znanych i cenionych aktorów. Na wielkim ekranie zobaczymy takie gwiazdy jak Jean Dujardin – laureat Oscara, Louis Garrel oraz Emmanuelle Seigner, która prywatnie od wielu lat jest żoną Romana Polańskiego. Zdjęcia powstawały na Francji, co akurat nie jest żadną niespodzianką ponieważ to właśnie tam ma miejsce akcja produkcji.

Pamiętasz film Lśnienie? Właśnie wychodzi jego kontynuacja – Doktor sen zalukaj – Więcej o nim przeczytasz u nas.

Według mnie jest to bardzo dobry film. Opowiada bardzo ciekawą historię. Przed seansem zapoznałem się z realnymi faktami na temat fabuły i śmiało mogę powiedzieć, że scenariusz bardzo dobrze pokrywa się z historią, która wydarzyła się naprawdę.

Dodaj komentarz