Jakie komedie warto obejrzeć?

admin27 stycznia, 2022

Najlepsze komedie w historii kina robią o wiele więcej, niż tylko rozśmieszają. Choć oczywiście wywoływanie rozbawienia jest ich podstawowym zadaniem – jeśli komedia nie wywołuje uśmiechu na ustach, nie jest dobra. Klasyczne komedie romantyczne sprawiają, że tęsknimy za prawdziwą miłością. Z kolei zabawne filmy dla nastolatków przypominają nam czasy szkolne i sytuacje, w których wygłupialiśmy się, by dołączyć do najfajniejszej klasowej paczki. Są też satyry polityczne, które obok zabiegów komediowych przedstawiają nam często niewygodną prawdę. I wreszcie, gdy przychodzi grudzień, czekają na nas jedyne w swoim rodzaju komedie świąteczne. Który rodzaj komedii będzie najlepszy w Twoim przypadku? Wszystko zależy od tego, jakie są Twoje osobiste preferencje. Każdy z nas ma nieco inne poczucie humoru i często śmieszą nas zupełnie odmienne rzeczy.

Jednych będą bawić stare, polskie komedie, inni z kolei są miłośnikami amerykańskich komedii romantycznych z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone. Najlepiej, jeśli samemu zaczniesz przeglądać listy najpopularniejszych komedii. Wówczas – na podstawie tego, co lubisz – podejmiesz decyzję o tym, przy którym z filmów będziesz chciał spędzić dzisiejszy wieczór.

Tworzenie komedii – Czy to trudne?

Nakręcenie dobrego filmu komediowego jest trudne. Reżyser nie tylko musi rozśmieszyć widzów, ale także sprawić, by utrzymać ich przy ekranie przez przynajmniej 90 minut. Skupisz się tylko na humorze – wyjdzie miałka fabuła. Zapomnij o żartach, a nakręcisz melodramat. Ale komedia zawsze ewoluuje i przez ostatnie 20 lat widzieliśmy wiele różnych faz tego gatunku.

Bez wątpienia te najbardziej kultowe produkcje miały wpływ nie tylko na to, jakich komedii oczekuje publiczność, ale także na to, jak powstają filmy komediowe. Ale widzieliśmy również, jak pojawia się lub powraca wiele oryginalnych komedii, które oferowały odświeżające, unikalne historie. Produkcje te przenosiły to, co miało być zwykłym żartem w naprawdę wspaniałe wrażenia kinowe. Najlepsze komedie przemawiają do ​​ogromnej publiczności, udowadniając, że nie zawsze trzeba trzymać się utartych schematów. W rezultacie ostatnie 20 lat było kopalnią złota dla wielu wspaniałych filmów komediowych.

Jakie są zalety oglądania komedii?

Komedia jest bardzo ważną częścią ludzkiego życia, a regularne oglądanie zabawnych filmów może przynieść nam wiele korzyści. Nie chodzi tu jednak o komedie same w sobie – większość tych korzyści pochodzi z towarzyszącego jej śmiechu. Ponieważ jednak najważniejszym elementem komedii jest śmiech, ciężko jest oddzielić jedno od drugiego. Bilety na komedie zawsze sprzedają się jak ciepłe bułeczki ze względu na to, że śmiech po prostu jest dla nas ważny.

Jedną z głównych zalet komedii jest to, że ułatwia przekazywanie treści. Dzięki temu pod płaszczykiem komedii można przemycić bardzo ważne historie z morałem, bez wywoływania niepotrzebnych kontrowersji. Z drugiej strony śmiech ma kilka zalet, które naukowcy udowodnili już dawno temu. Największą korzyścią zdrowotną regularnego śmiechu jest jego zdolność do zmniejszenia stresu i niepokoju.

Uważa się również, że śmiech jest pomocny w zwiększaniu produkcji korzystnych dla zdrowia hormonów, takich jak neuroprzekaźniki i endorfiny. Roześmiany styl życia wzmaga również produkcję przeciwciał, które chronią ludzkie komórki przed infekcjami i chorobami. Limfocyty T, o których mówi się, że są głównym elementem układu odpornościowego człowieka, wzmacniają się właśnie przy… śmiechu. Kiedy regularnie się śmiejesz, ćwiczysz przeponę i wszystkie inne mięśnie ciała.

Categories

Napisz komentarz

Imię *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website

×
Życzymy miłego dnia!