Jakie komedie warto obejrzeć?

Najlepsze komedie w historii kina robią o wiele więcej, niż tylko rozśmieszają. Choć oczywiście wywoływanie rozbawienia jest ich podstawowym zadaniem – jeśli komedia nie wywołuje uśmiechu na ustach, nie jest dobra. Klasyczne komedie romantyczne sprawiają, że tęsknimy za prawdziwą miłością. Z kolei zabawne filmy dla nastolatków przypominają nam czasy szkolne i sytuacje, w których wygłupialiśmy się, by dołączyć do najfajniejszej klasowej paczki. Są też satyry polityczne, które obok zabiegów komediowych przedstawiają nam często niewygodną prawdę. I wreszcie, gdy przychodzi grudzień, czekają na nas jedyne w swoim rodzaju komedie świąteczne. Który rodzaj komedii będzie najlepszy w Twoim przypadku? Wszystko zależy od tego, jakie są Twoje osobiste preferencje. Każdy z nas ma nieco inne poczucie humoru i często śmieszą nas zupełnie odmienne rzeczy.

Najlepsze komedie – Ranking Top 5

Jednych będą bawić stare, polskie komedie, inni z kolei są miłośnikami amerykańskich komedii romantycznych z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone. Najlepiej, jeśli samemu zaczniesz przeglądać listy najpopularniejszych komedii. Wówczas – na podstawie tego, co lubisz – podejmiesz decyzję o tym, przy którym z filmów będziesz chciał spędzić dzisiejszy wieczór. Oto 5 najlepszych – naszym zdaniem – komedii.

Druhny (2011)

Rozpoczynamy nasz ranking od komedii, która z pewnością zaskoczyła widzów. „Druhny” to historia panny młodej, która zatrudnia swoją najlepszą przyjaciółkę jako druhną. W trakcie przygotowań do ślubu zaczynają dziać się różne nieoczekiwane i zabawne rzeczy. Film zdobył wiele nagród i nominacji, a w obsadzie znaleźli się między innymi Kristen Wiig i Maya Rudolph.

Kac Vegas (2009)

Czwórka przyjaciół wybiera się na wieczór kawalerski do Las Vegas. Jednakże, gdy następnego ranka budzą się z kompletnie zniszczonym pokojem, zaginionym kumplem i bez pamięci co się działo w ciągu ostatnich 12 godzin, ich plany ulegają zmianie. „Kac Vegas” to jedna z najlepszych komedii, która z pewnością rozśmieszy każdego widza.

The Grand Budapest Hotel (2014)

Ten film to połączenie komedii, dramatu i kryminału. Opowiada historię Gustave’a H. (Ralph Fiennes), dyrektora hotelu w fikcyjnym państwie Zubrowka, który zostaje oskarżony o morderstwo. Razem z pomocnikiem, Zero Moustafa (Tony Revolori), próbują udowodnić swoją niewinność. „The Grand Budapest Hotel” to wspaniała historia, która z pewnością rozśmieszy i poruszy widza.

Supersamiec (2007)

Seth (Jonah Hill) i Evan (Michael Cera) to dwaj przyjaciele, którzy wkrótce rozstaną się, gdyż wybierają różne college’i. Chcąc spędzić ostatni wieczór razem, postanawiają zorganizować imprezę i znaleźć dziewczyny. „Supersamiec” to jedna z najlepszych komedii o dorastaniu, pełna zabawnych i nieoczekiwanych sytuacji.

40-letni prawiczek (2005)

Andy Stitzer (Steve Carell) to czterdziestolatek, który nigdy nie miał dziewczyny i jest wciąż prawiczkiem. Jego życie zmienia się, kiedy poznaje grupę przyjaciół, którzy postanawiają pomóc mu w znalezieniu miłości. Film „40-letni prawiczek” to dowcipna i zabawna opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno na miłość.

500 dni miłości

Tworzenie komedii – Czy to trudne?

Nakręcenie dobrego filmu komediowego jest trudne. Reżyser nie tylko musi rozśmieszyć widzów, ale także sprawić, by utrzymać ich przy ekranie przez przynajmniej 90 minut. Skupisz się tylko na humorze – wyjdzie miałka fabuła. Zapomnij o żartach, a nakręcisz melodramat. Ale komedia zawsze ewoluuje i przez ostatnie 20 lat widzieliśmy wiele różnych faz tego gatunku.

Bez wątpienia te najbardziej kultowe produkcje miały wpływ nie tylko na to, jakich komedii oczekuje publiczność, ale także na to, jak powstają filmy komediowe. Ale widzieliśmy również, jak pojawia się lub powraca wiele oryginalnych komedii, które oferowały odświeżające, unikalne historie. Produkcje te przenosiły to, co miało być zwykłym żartem w naprawdę wspaniałe wrażenia kinowe. Najlepsze komedie przemawiają do ​​ogromnej publiczności, udowadniając, że nie zawsze trzeba trzymać się utartych schematów. W rezultacie ostatnie 20 lat było kopalnią złota dla wielu wspaniałych filmów komediowych.

Jakie są zalety oglądania komedii?

Komedia jest bardzo ważną częścią ludzkiego życia, a regularne oglądanie zabawnych filmów może przynieść nam wiele korzyści. Nie chodzi tu jednak o komedie same w sobie – większość tych korzyści pochodzi z towarzyszącego jej śmiechu. Ponieważ jednak najważniejszym elementem komedii jest śmiech, ciężko jest oddzielić jedno od drugiego. Bilety na komedie zawsze sprzedają się jak ciepłe bułeczki ze względu na to, że śmiech po prostu jest dla nas ważny.

Jedną z głównych zalet komedii jest to, że ułatwia przekazywanie treści. Dzięki temu pod płaszczykiem komedii można przemycić bardzo ważne historie z morałem, bez wywoływania niepotrzebnych kontrowersji. Z drugiej strony śmiech ma kilka zalet, które naukowcy udowodnili już dawno temu. Największą korzyścią zdrowotną regularnego śmiechu jest jego zdolność do zmniejszenia stresu i niepokoju.

Uważa się również, że śmiech jest pomocny w zwiększaniu produkcji korzystnych dla zdrowia hormonów, takich jak neuroprzekaźniki i endorfiny. Roześmiany styl życia wzmaga również produkcję przeciwciał, które chronią ludzkie komórki przed infekcjami i chorobami. Limfocyty T, o których mówi się, że są głównym elementem układu odpornościowego człowieka, wzmacniają się właśnie przy… śmiechu. Kiedy regularnie się śmiejesz, ćwiczysz przeponę i wszystkie inne mięśnie ciała.

Dawid Kowalczyk

Dawid Kowalczyk

Zapalony kinoman od najmłodszych lat. Zawsze na bieżąco z najnowszymi premierami filmowymi i serialowymi, z niecierpliwością wyczekuje każdego nowego sezonu swojego ulubionego serialu. Jego specjalnością są także tematy związane z nowymi technologiami, zwłaszcza tymi związanymi z kinem i telewizją.

Chętnie poznamy Twoje zdanie. Napisz nam komentarz.

Dodaj Odpowiedź

Polskifilm.com.pl - Portal dla miłośników filmów i seriali
Logo