Emma – Gdzie obejrzeć cały film online?

Emma to urocza adaptacja znanego klasyka Jane Austen o sprytnej młodej kobiecie, która nie może przestać wtrącać się w życie miłosne swoich przyjaciół. Poznamy tam wiele barwnych postaci, takich jak Knightley (Johnny Flynn) czy tytułowa Emma (Anya Taylor-Joy). Choć film traktuje o miłości i ma pewne cechy erotyku, żadna ze scen nie ma charakteru seksualnego. Bohaterowie całują się, flirtują i rozmawiają o małżeństwie i zalotach.

Emma

Film Emma obejrzysz online na:

Film nie jest dostępny na żadnej z platform.

Emma

Emma opiera się na klasycznej powieści Jane Austen z XIX wieku, w której arystokratyczna 21-letnia Emma Woodhouse (Anya Taylor-Joy) jest znudzona swoim życiem. Powodem tego jest ślub jej ukochanej guwernantki Miss Taylor (Gemma Whelan) z wdowcem – Panem Westonem (Rupert Graves). Emma, która mieszka ze swoim nerwowym ojcem (Bill Nighy), szuka relacji. Bohaterka zaprzyjaźnia się z Harriet Smith (Mia Goth), młodą kobietą o nieznanym pochodzeniu, która uczęszcza do wiejskiej szkoły z internatem dla dziewcząt. Emma jest zdeterminowana, by sparować Harriet z młodym namiestnikiem, panem Eltonem (Josh O’Connor), więc przekonuje Harriet, aby nie spotykała się z przystojnym rolnikiem, Robertem Martinem (Connor Swindells).

Sprawdź: Gdzie obejrzeć film Tenet?

Emma – O czym jest film?

Emma, podobnie jak książka, bada kwestie roli kobiet w społeczeństwie, przyjaźni i zalotów wśród klas społecznych. Inna istotna kwestia produkcji dotyczy tego, dlaczego manipulowanie innymi, nawet dla ich własnego dobra, rzadko kończy się dobrze. Film został zaadaptowany przez scenarzystkę Eleanor Catton i wyreżyserowany przez amerykańską fotograf i producentkę Autumn de Wilde. Motywem przewodnim jest empatia, współczucie i kwestia wybaczania innym.

W lesie dziś nie zaśnie nikt to jeden z niewielu polskich horrorów. To po prostu trzeba zobaczyć. Artykuł o tej produkcji znajdziesz na naszej stronie.

Emma to prawdziwe dzieło sztuki. Detale w połączeniu z zabawniejszym niż oczekiwano scenariuszem i wspaniałymi aktorami sprawiają, że jest to jedna z najlepszych adaptacji Jane Austen od wielu lat. Reżyser Autumn de Wilde i scenarzysta Eleanor Catton stworzyli Emmę z sercem, humorem i pozytywnym aspektem kobiecych relacji w tej historii. Wyrazista twarz Taylor-Joy i jej maniery sprawiają, że jest to bohaterka o dobrych intencjach, ale nieświadoma wielu spraw.

Polskifilm.com.pl - Portal dla miłośników filmów i seriali
Logo