Artemis Fowl – Gdzie obejrzeć cały film online?

Artemis Fowl to adaptacja filmowa pierwszej części powieści fantasy z serii książek o tej samej nazwie, która zdobyła uznanie czytelników. Dwunastoletni irlandzki przywódca półświatka przestępczego Artemis Fowl II wraz ze swoim zaufanym ochroniarzem Domovoi Butlerem schwytali Holly Short, oficer LEP-RECON – tajnego podziemnego świata pełnego magicznych stworzeń. Ma on zostać wymieniony za złoto, które przywróciłoby świetność i majątek bogatej rodzinie Fowl.

artemis fowl

Film Artemis Fowl obejrzysz online na:

  • Disney Plus
Disney Plus
artemis fowl

Artemis Fowl to film o 12-letnim geniuszu, który mieszka ze swoim ochroniarzem w rezydencji w Irlandii. Jego ojciec – król zbrodni – zaginął wraz z milionami rodziny Fowl, w wyniku czego jego matka oszalała. W pewnym momencie Artemis dowiaduje się o istnieniu podziemnego magicznego świata, zdobywając kopię Księgi Ludu poprzez duszka w Ho Chi Minh w Wietnamie. Tłumaczy stare runy i wykorzystuje te informacje, by porwać elitarnego oficera policji Lower Elements (LEP) i wróżkę Holly Short, by wziąć za nią okup.

Sprawdź: Gdzie obejrzeć film Na noże?

Artemis Fowl – historia powstania filmu

Artemis Fowl miał powstać już w roku 2001. Miramax Films nabyło prawa do filmu, a Lawrence Guterman podpisał kontrakt. W 2003 roku Eoin Colfer stwierdził, że scenariusz został zakończony i że casting miał się rozpocząć w tym samym roku, ale wyraził sceptycyzm co do tego, czy fa. Film był w fazie rozwoju i przypuszczano, że jego premiera przeciągnie się jeszcze bardziej. Zmieniło się to dopiero w 2017 r., kiedy to Disney wydał oficjalną listę obsady filmu, zapowiadając, że Ferdia Shaw zagra główną rolę w tej produkcji. Produkcja filmu rozpoczęła się oficjalnie 12 marca 2018 r.

Czarna wdowa to jedna z najgorętszych premier tego roku. Z pewnością wielu fanów będzie chciało obejrzeć kontynuacje przygód bohaterki komiksu Marvela.

Artemis Fowl online to produkcja, w której zagości Nonso Anozie. Zasłynął on z roli Xaro Xhoan Daxosa z drugiego sezonu Gry o tron, a także kapitana straży w remake’u Kopciuszka z Disneya w 2015 roku, również w reżyserii Branagha. Zagra on ochroniarza i powiernika Artemisa, Butlera. Dwie główne role bohaterów, Artemis Fowl i Holly Short, zostaną obsadzone przez nowych aktorów. W rolę Fowla wcieli się młoda irlandzka aktorka Ferdia Shaw, w rolę Short – Lara McDonnell, która grała niewielkie role w różnych brytyjskich dramatach.

Polskifilm.com.pl - Portal dla miłośników filmów i seriali
Logo