Filmy podobne do Szybcy i wściekli – Ranking Top 10

admin2 czerwca, 2022

Seria Szybcy i wściekli stała się jedną z najpopularniejszych serii filmów o pościgach samochodowych wszech czasów. Nie ma w tym nic dziwnego: Filmy mają ciekawą fabułę, świetną obsadę, niesamowite samochody i wspaniałą ścieżkę dźwiękową. Istnieje wiele podobnych filmów, które mają pewne cechy wspólne z serią Szybcy i wściekli. Niektóre postacie z tych filmów na pierwszy rzut oka mogą wydawać się zupełnie inne. Jednak po dłuższym oglądaniu przekonasz się, że są do siebie bardzo podobne. Niezależnie od tego, jaki jest Twój gust filmowy, możesz śmiało powiedzieć, że w tym artykule znajdziesz coś, co Ci się spodoba. Jeśli jeszcze nie widziałeś żadnego z tych filmów lub chcesz je obejrzeć ponownie przed przeczytaniem tego artykułu, poniżej zamieszczamy kilka klipów z podobnych filmów. Sprawdź je, jeśli jeszcze ich nie widziałeś!

Sprawdź podobne filmy do Szybkich i Wściekłych

Seria Szybcy i wściekli to jedna z największych historii sukcesu wszech czasów. Po premierze oryginalnego filmu w 2002 roku, w ramach tej serii powstało jeszcze pięć filmów, z których każdy zarobił ponad 500 milionów dolarów. Można zadać sobie pytanie, w jaki sposób film akcji o wyścigach i samochodach jest powiązany z filmami akcji w ogóle. Odpowiedź brzmi: „Szybcy i wściekli” to także świetne kino akcji. Filmy z serii Szybcy i wściekli opowiadają o przygodach Dominica Toretto i jego szajki kierowców, którzy próbują wymknąć się prawu i zdobyć wystarczająco dużo pieniędzy, aby utrzymać gang. W filmach pojawiają się pościgi samochodowe, walki między rywalizującymi ze sobą przestępcami oraz mnóstwo szybkiej akcji. Filmy z serii Szybcy i wściekli to zabawna i ekscytująca odskocznia od rzeczywistości, która doskonale nadaje się na wieczorną rozrywkę.

Poniżej znajdziesz filmy podobne do Szybcy i wściekli:

Jurassic World Dominion (2022)

Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion to amerykański film akcji z 2022 roku oparty na wydarzeniach po wydarzeniach z filmu Jurassic World. W filmie grupa ludzi próbuje uratować grupę ludzi w zamkniętym parku, w którym żyją dinozaury. Film jest bardzo podobny do serii Jurassic Park, co oznacza, że jego fabuła jest niezwykle podobna do fabuły Szybkich i wściekłych. Jeśli jeszcze nie widziałeś Jurassic World, możesz nie zdawać sobie sprawy, że jest on bardzo podobny do Szybkich i wściekłych. Motywem przewodnim filmu są ludzie próbujący uciec z niebezpiecznej sytuacji. Jeśli nie wiesz, czy ten film Ci się spodoba, po prostu obejrzyj zwiastun Jurassic World i zobacz, jak bardzo podobne są te dwa filmy. Jeśli nie widziałeś Jurassic World, nie oglądaj najpierw zwiastuna i spróbuj zapomnieć, że oba filmy są do siebie podobne. Jest bardzo prawdopodobne, że film i tak Ci się spodoba.

Thor: Miłość i Grom (2022)

Thor Miłość i Grom

Thor: Miłość i Grom to amerykański film superbohaterski z 2022 roku oparty na postaci Thora z komiksów Marvela. Film jest bardzo podobny do serii Thor, co oznacza również, że dzieli wiele z tej samej fabuły, co filmy Szybcy i wściekli. Thor: Miłość i Grom opowiada o bogu, który stara się znaleźć miejsce dla swojego ludu w świecie. Jeśli jeszcze nie widziałeś filmu Thor: Miłość i Grom, możesz nie wiedzieć, że jest on bardzo podobny do filmów z serii Szybcy i wściekli. Tematem filmu jest grupa ludzi, którzy próbują ocalić swój świat.

Szary człowiek (2022)

Szary człowiek

Szary Człowiek to amerykański fabularny film akcji z 2022 roku opowiadający o agencie rządowym, który próbuje powstrzymać grupę terrorystyczną. W rolę agenta wcielił się Chris Evans, a w filmie dołączył do niego Ryan Gosling. Film ten jest bardzo podobny do serii filmów Szybcy i wściekli. Ma taką samą fabułę jak filmy z tej serii, ale zupełnie inną atmosferę i styl. Ten film jest również bardzo podobny do serii filmów Mission: Impossible. Jest to trochę trudny film do wyjaśnienia bez zepsucia wrażeń, ale zdecydowanie warto go obejrzeć.

Top Gun: Maverick (2022)

Top Gun Maverick

Top Gun: Maverick to amerykański film akcji z 2022 roku opowiadający o elitarnym pilocie myśliwca Marynarki Wojennej. Film ten jest bardzo podobny do serii Szybcy i wściekli. Dzieli tę samą fabułę, co seria, ale ma zupełnie inny styl i atmosferę. Jeśli jeszcze nie widziałeś Top Gun, to jest to świetny film do obejrzenia, ponieważ ma wiele podobieństw do filmów z serii Szybcy i wściekli. Główny bohater jest pilotem myśliwca, który poluje na wrogów w przestworzach.

Uncharted (2022)

Uncharted

Uncharted to amerykański przygodowy film akcji z 2022 roku opowiadający o poszukiwaczu skarbów, który próbuje odnaleźć ostatni skarb. Film ten ma wiele wspólnych elementów fabularnych z filmami Szybcy i wściekli. Głównym bohaterem jest poszukiwacz skarbów, który stara się odnaleźć ostatni skarb. Jednak, choć filmy te mają wiele podobieństw, mają też kilka kluczowych różnic. Ten film jest bardzo podobny do Zaginionego miasta i Szybkich i wściekłych. Jednak ma też pewne różnice, które czynią go interesującym.

Ambulans (2022)

Ambulans

Ambulans to amerykański film akcji z 2022 roku. Jest on bardzo podobny do serii filmów Szybcy i wściekli. Fabuła filmu opowiada o dwóch osobach, które współpracują, aby ratować ludzi przed policją. Główny bohater jest ratownikiem medycznym, a główna bohaterka jest policjantką, która zostaje wezwana na miejsce zbrodni. Film Ambulans wykazuje wiele podobieństw z filmami Szybcy i wściekli. Jest prawie jak jeden z filmów Szybcy i wściekli, z tą różnicą, że opowiada o ratownikach medycznych, a policja ich ściga. Film Ambulans ma wiele cech wspólnych z filmami Szybcy i wściekli. Jeśli jeszcze nie widziałeś filmu Ambulans, powinieneś go obejrzeć, ponieważ ma on wiele podobieństw do filmów Szybcy i wściekli. Główny bohater jest ratownikiem medycznym, jest wiele pościgów samochodowych, a główny bohater próbuje uciec przed policją.

Matrix: Zmartwychwstania (2021)

Matrix Zmartwychwstania

Matrix to jeden z najlepszych filmów akcji wszech czasów. Sensowne jest więc to, że jego kontynuacje również będą dobre. Matrix Zmartwychwstanie to drugi sequel serii Matrix. Nowy film Matrix rozpoczyna się w miejscu, w którym skończył się oryginał, gdzie Neo i Trinity stają do walki z agentem Smithem i jego sługusami. Należy zauważyć, że sequele Matrixa to nie ten sam Matrix, o którym można pomyśleć, jeśli nie jest się fanem kina. To jeden z tych filmów, który jest jednocześnie filmem akcji i science fiction.

Warto również zauważyć, że film Matrix: Zmartwychwstania nie jest tym samym Matrixem, o którym możesz pomyśleć, jeśli nie jesteś kinomanem. Jest to jeden z tych filmów, które są jednocześnie filmem akcji i science fiction.

Czerwona Nota (2021)

Czerwona Nota

Czerwona Nota to przykład świetnego filmu akcji, który ma również istotną fabułę. Bohaterem filmu jest były oficer rosyjskiego wywiadu, który ucieka po ucieczce do USA. Mężczyzna posiada cenne informacje, które mogą doprowadzić do ujęcia króla narkotykowego, ale jest zdeterminowany, aby uniknąć sprawiedliwości. W filmie Red Notice nie brakuje akcji i humoru, dzięki czemu jest on interesujący dla wszystkich widzów.

Zaginione miasto (2022)

Zaginione miasto

Zaginione miasto (The Lost City) to amerykański przygodowy film akcji z 2022 roku. Film ten jest bardzo podobny do serii filmów Szybcy i wściekli. Zaginione miasto to jeden z najlepszych filmów akcji, ponieważ łączy w sobie emocje kina akcji z bogatą fabułą, która trzyma widza w niepewności do samego końca. Fabuła tego filmu akcji opowiada o ekspedycji archeologicznej, która gubi się w amazońskiej dżungli. Ekspedycja próbuje odnaleźć starożytne miasto El Dorado, ale wkrótce znajduje się w niebezpiecznej sytuacji. Zaginione miasto to świetny przykład filmu akcji, który ma również bogatą fabułę.

Bullet Train (2022)

Bullet Train

Bullet Train to film akcji z 2022 roku, opowiadający o agencie specjalnym, który zostaje wysłany do Chin, aby schwytać dwóch niebezpiecznych przestępców. Przestępcy przyjaźnią się z dwiema młodymi dziewczynami, co sprawia, że agent staje się wobec nich jeszcze bardziej podejrzliwy. Film przypomina nieco filmy z serii Szybcy i wściekli i jest doskonałym przykładem tego, jak sceny pościgów samochodowych różnią się od reszty filmu. Film ma bardzo ciekawą fabułę, ale sposób jej przedstawienia może być bardzo mylący. Film opowiada o dwóch przestępcach w Chinach, którzy chcą zarobić miliard dolarów. Planują ukraść złoto i wykorzystać je do wymiany na chińską walutę. Przestępcy ci nazywają się „Kule”. Zarówno główny bohater, jak i szef policji próbują ich schwytać, ale oni zachowują się tak, jakby nawet nie wiedzieli o ich istnieniu. Ten film zdecydowanie nie jest dla wszystkich.

Categories

Napisz komentarz

Imię *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website

×
Życzymy miłego dnia!