Filmy podobne do Igrzysk Śmierci – Lista Top 10

admin9 czerwca, 2022

Igrzyska śmierci okazały się zaskakującym hitem 2012 roku, stając się najlepiej zarabiającym filmem roku i jednym z najczęściej omawianych filmów roku. Igrzyska Śmierci są oparte na serii powieści dla młodych dorosłych autorstwa Suzanne Collins, która sama jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historycznymi. Pierwsza powieść z trylogii, Igrzyska śmierci, doczekała się dwóch filmów: Igrzyska Śmierci i Zaćmienie Ognia. Teraz Collins wydała trzecią książkę z tej serii (The Mockingjay), która ma zostać sfilmowana już w 2016 roku. Możemy tylko przypuszczać, że oznacza to, iż czeka nas kolejna przebojowa adaptacja! Jak bardzo podobne są wszystkie trzy adaptacje Głodowych Igrzysk? Choć są dobrze znane, każdy film z tej serii wnosi coś nowego. W tym artykule stworzyliśmy listę filmów, które są podobne do Igrzysk Śmierci. Znajdziecie je poniżej:

Jurassic World Dominion

jurrassic world dominion

Minęły cztery lata od zniszczenia Isla Nublar, a dinozaury ponownie dołączyły do ludzkiej populacji. W wyniku tego przyszłość ludzkości zostanie określona. Ludzie nie będą już największymi drapieżnikami na planecie, ponieważ teraz będą mieli do czynienia z najgroźniejszymi stworzeniami w historii. Jurassic World Dominion zaoferuje nigdy wcześniej niewidziane raptory, wyjątkową akcję i nowe, zapierające dech w piersiach efekty wizualne.

Thor: Miłość i grom

Thor Miłość i grom

W filmie „Thor: Miłość i Grom” Marvela istota znana jako Bóg Piorunów po raz pierwszy staje w obliczu potrzeby wewnętrznego spokoju. Jednak Thor nie zostanie dopuszczony do emerytury przez galaktycznego zabójcę Gorra Rzeźnika Bóstw, który chce zmasakrować wszystkie bóstwa. Thor wraz z królewską Walkirią, Korgiem, i swoją dawną miłością, Jane Foster, walczy z Boskim Rzeźnikiem. Jednak, ku jego przerażeniu, ona włada jego zaczarowanym młotem, Mjolnirem, tak samo jak on. Razem muszą przemierzyć niebezpieczną kosmiczną podróż, aby powstrzymać gniew Rzeźnika..

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a

Fantastyczne zwierzęta Tajemnice Dumbledore’a

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a to film, który jest zdecydowanie podobny do Igrzysk Śmierci.

Profesor Dumbledore, wiedząc, że Gellert Grindelwald, przerażający i potężny czarodziej, zamierza zapanować nad światem czarodziejów, poleca mu magizoologa Newta Skamandera (Eddie Redmayne) jako swojego osobistego asystenta. W nieustraszonej wyprawie dołączają do niego czarodzieje, czarownice i jeden odważny mugolski piekarz. Albus Dumbledore musi zdecydować, czy pozostać w grze, czy wyjść w jednym z najbardziej zdradzieckich okresów swojego życia, kiedy walczy z potężnymi zwolennikami Grindelwalda i musi stawić czoła znajomym i nowym zwierzętom. Jak długo będzie walczył, skoro stawka jest tak wysoka?

Batman (2022)

Batman (2022)

W ciemnej części Gotham City przez dwa lata Batman trenował, uczył się, jak być walczącym z przestępczością Batmanem, i przygotowywał się na oblężenie skorumpowanych urzędników i celebrytów. U jego boku wciąż stoją tylko dwie osoby – Alfred Pennyworth i porucznik James Gordon – i tylko oni walczą o sprawiedliwość. W oczach mieszkańców miasta jest on teraz jedynym walczącym o sprawiedliwość. Sadystyczny i wyrachowany morderca zagraża najlepiej zarabiającym mieszkańcom Gotham. Po otrzymaniu zaszyfrowanej wiadomości Największy Detektyw Świata udaje się w podróż do podziemia. Aby przeprowadzić śledztwo, spotyka takie postaci, jak Kobieta-Kot, Pingwin, Carmine Falcone i Edward Nashton, Zagadka. Tożsamość sprawcy staje się jasna, a Batman musi znaleźć nowych sojuszników, aby go zdemaskować i położyć kres nadużywaniu przez niego władzy i korupcji. W końcu dowody nabierają konkretnych kształtów, a intencje sprawcy stają się jasne.

Uncharted

Uncharted

Uncharted to film pełen akcji, który zdecydowanie jest podobny do Igrzysk Śmierci.

Zaufany poszukiwacz skarbów, Victor 'Sully’ Sullivan, poszukuje 500-letniej fortuny, która zaginęła podczas wędrówki śladami Magellana. Nathan Drake, wykwalifikowany złodziej wynajęty przez Sully’ego, został poproszony o jej odzyskanie. Wraz z rosnącą stawką kradzież zamienia się w niesamowity wyścig. Aby odnaleźć skarb o wartości 5 miliardów dolarów, a być może nawet zaginionego brata Nate’a, obaj muszą rozszyfrować wskazówki i rozwiązać jedną z najstarszych tajemnic świata… tylko jeśli nauczą się współpracować.

Spider-Man: Bez drogi do domu

Spider-Man Bez drogi do domu

Spider-Man: Bez drogi do domu to prawdziwy mega hit z gwiazdorską obsadą. Spider-Man po raz pierwszy w historii ujawnił swoją prawdziwą tożsamość – Spider-Mana, bohatera z sąsiedztwa, który broni swojej dzielnicy przed złoczyńcami. Aby móc dalej prowadzić normalne życie, a jednocześnie walczyć z przestępczością, Spider-Man musi teraz zrezygnować z obowiązków superbohatera. Co więcej, ci, których najbardziej kocha, mogą być w niebezpieczeństwie. Doktor Strange zwraca się o pomoc do Spider-Mana. Spider-Man musi uporać się z poważnym problemem, który tworzy dziurę w światach całej wieczności. Wstrząsające wyzwanie na zawsze zmieni przeznaczenie multiwersum.

Ostatniej nocy w Soho

Ostatniej nocy w Soho

Ostatniej nocy w Soho to przepiękny film z bardzo dobrą fabułą. Kiedy Eloise (Thomasin McKenzie) przyjeżdża do Londynu, marzy o tym, by zostać projektantką mody. Bez jej wiedzy Elosie staje się świadkiem dramatycznego wydarzenia. Elosie zaczyna się zastanawiać, czy czas się załamuje, czy też konsekwencje są niejasne.

Diuna

Diuna

Niezwykła, odważna i pełna emocji podróż Paula Atrydy jest tematem filmu Diuna. Ten utalentowany i honorowy młody człowiek nie jest w stanie zrozumieć sił, które ukształtowały jego przeznaczenie. Ale najpierw musi ocalić swoją rodzinę i przyjaciół na niebezpiecznej planecie. Wszyscy na planecie dążą do zdobycia substancji znanej tylko na tym świecie jako „potężny metal”. Niestety, o dostęp do tej niebiańskiej substancji wybucha zaciekła wojna. Wojnę przetrwają ci, którzy mają odwagę przezwyciężyć swoje lęki.

Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni

Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni

Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni to film, który zdecydowanie jest podobny do Igrzysk Śmierci.

Dawno temu dziesięć pierścieni dało Xu Wenwu moc dominacji nad jego przeciwnikami. Użył ich, by zniszczyć wszystkich swoich przeciwników i stworzyć tajną organizację. Z biegiem czasu zbudował własną armię i używał jej, by potajemnie wpływać na sprawy świata. W 1996 r. zamieszkała z nim piękna dziewczyna z zapomnianej wioski Ta Lo i założyli rodzinę. Sean, parkingowy mieszkający w San Francisco, jest zazdrosny o wieczór karaoke swojej przyjaciółki Kathy. Pewnego dnia atakują go wyszkoleni wojownicy i zabierają mu medalion, który dostał od matki.

Bullet Train

Bullet Train

Jeżeli szukasz filmu podobnego do Igrzysk Śmierci, to zdecydowanie powinieneś sprawdzić Bullet Train.

Odkryto, że grupa pięciu zabójców jadących szybkim pociągiem z Tokio do Morioki jest ze sobą powiązana. Co stanie się z nimi na ostatniej stacji, kiedy już zostaną wypuszczeni z pociągu?

Categories

Napisz komentarz

Imię *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website

×
Życzymy miłego dnia!