Faworyta online

Tym razem przenosimy się do historycznej Anglii, a konkretnie do do XVII wieku. Faworyta zalukaj opowiada historię angielskiej królowej Anny, która jest bardzo chora i nie może samodzielnie rządzić imperium jakim była Wielka Brytania w tym okresie historycznym. Całe to zdarzenie rozpoczyna bardzo widowiskową walkę o wpływy i władze. Całą sytuacje potęguje to, że rozgrywka o władzę odbywa się między dwiema inteligentnymi kobietami. Z jednej strony mam lady Sarah ( w jej rolę wciela się niesamowita Rachel Weisz), która ma już uwarunkowaną pozycję, ponieważ jest księżną Marlborough.

Z drugiej strony mamy niezwykle ambitną służącą Abigail Masham, która jest nowa na Angielskim dworze. Jednak jak to w prawdziwym życiu bywa. zwłaszcza że film Faworyta zalukaj opowiada prawdziwą historię to nowe zawsze jest bardziej pożądane niż stare. Więc nowa służka zaczyna co raz bardziej zdobywać uznanie chorej królowej, co bardzo niepokoi Lady Mariborough. Faworyta Abigail chce zdobyć dla siebie i swojej rodziny jak najlepszą pozycje na królewskim dworze.

Faworyta Cały Film

Dodatkowo czas akcji Faworyta cały film jest bardzo niebezpieczny, ponieważ Anglia toczy wojnę z Francją. W historii naszego świata te państwa bardzo często ze sobą walczyły, jednak w późniejszych latach potrafiły zawiązać ze sobą sojusze. Obraz ten jest bardzo chwalony przez historyków za dobre odwzorowanie historycznych detali. Kostiumy są bardzo dobrze dobrane, podobnie jak scenografia. Także spodziewam się wielu nagród dla tego filmu. Cały efekt potęguje dobrze skomponowana muzyka.

Osobiście film Faworyta cały film oceniam jako dobry, łączna ocena to sześć punktów na dziesięć możliwych. Zdecydowanie bardziej spodoba się kobietom niż mężczyznom, jednak i męska płeć powinna znaleźć coś dla siebie w tym filmie.

Spis treści

Dodaj komentarz