Gdzie i jak oglądać filmy i seriale online? Najlepsze strony

Lubisz oglądać filmy? Jeśli tak, prawdopodobnie urodziłeś się w najlepszych możliwych czasach. Dostęp do tej formy rozrywki jeszcze nigdy nie był tak prosty i tani, jak dzisiaj. W Internecie znajdziesz wiele legalnych stron z filmami i serialami online. Gdzie je obejrzeć? Podpowiadamy!

Subskrypcja platform, które oferują oglądanie ulubionych produkcji w formie streamingu to najpopularniejszy sposób na uzyskanie dostępu do wielu filmów oraz seriali. Dzięki niej możesz zapoznać się z najnowszymi hitami bez konieczności ich każdorazowego pobierania. W ten sposób unikniesz też czasochłonnej wycieczki do kina – w sieci znajdziesz nawet najgłośniejsze premiery z ostatnich dni. 

Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych serwisów streamingowych, którymi warto się zainteresować.

Amazon Prime Video

filmy online

Amazon Prime, znane także jako Prime Video, to popularna usługa strumieniowego przesyłania filmów i seriali na żądanie. Jej obsługą zajmuje się Amazon, gigant z branży internetowej sprzedaży. Choć platforma istnieje już od 2016 roku, oficjalnie na polski rynek trafiła dopiero niedawno. W związku z tym faktem dla użytkowników z Polski przewidziano wiele atrakcyjnych promocji, z których warto skorzystać. 

Pierwszym programem, do którego Amazon nabył prawa, był Top Gear – popularne na całym świecie show o tematyce motoryzacyjnej. Dziś w serwisie znajdziemy setki filmów i seriali o różnorodnej tematyce, dzięki czemu jest on doskonałą (i na dzień dzisiejszy znacznie tańszą) alternatywą dla Netflixa.

Posiadając subskrypcję w Amazon Prime Video, możesz m.in.:

  • oglądać treści nawet na trzech urządzeniach jednocześnie;
  • swobodnie pobierać filmy i seriale na urządzenia z systemem iOS i Android;
  • dodać do swojego konta nawet sześć profili, które działają zupełnie niezależnie od siebie;
  • korzystać ze specjalnej funkcji oszczędzania danych, która pozwoli Ci ograniczyć zużycie pakietu. 

Roczna subskrypcja Amazon Prime w Polsce kosztuje dziś 49 zł. Wcześniej każdemu użytkownikowi przysługuje 30-dniowy okres próbny. Jeśli więc treści nie będą odpowiadały Twoim oczekiwaniom, możesz zrezygnować w każdej chwili bez żadnych konsekwencji.

 HBO GO

HBO GO to kolejna usługa subskrypcji filmów i seriali na żądanie w naszym zestawieniu. Umożliwia ona użytkownikom oglądanie i pobieranie treści, a następnie oglądanie ich w dowolnym miejscu.

Jakie korzyści płyną z posiadania abonamentu HBO GO? Oto kilka z nich: 

  • dostęp do setek filmów, seriali i programów telewizyjnych w różnych kategoriach;
  • możliwość oglądania treści w przeglądarce internetowej i na urządzeniu z systemem Android lub iOS (w tym smart TV);
  • łatwy dostęp do konta z poziomu Android TV lub Apple TV, a także urządzeń typu Chromecast;
  • pobieranie filmów i seriali na własne urządzenie i możliwość odtwarzania ich w dowolnym momencie, nawet bez dostępu do sieci;
  • połączenie nawet 5 urządzeń z jednym kontem, z czego 2 mogą korzystać z platformy jednocześnie;
  • możliwość ustawienia kontroli rodzicielskiej, która filtruje treści dla najmłodszych. 

Decydując się na subskrypcję, zyskasz dostęp do setek produkcji po polsku, a także kilku kanałów telewizyjnych na żywo. HBO posiada własne, ekskluzywne treści, których nie obejrzysz nigdzie indziej. Koszt miesięcznego abonamentu wynosi 24,99 zł.

Player

Polski serwis streamingowy, który należy do grupy TVN i Discovery. Znajdziesz tam wiele filmów i seriali, które pojawiają się w kanałach telewizyjnych wyżej wymienionych stacji. Dzięki serwisowi Player możesz jednak oglądać je bez ograniczeń i reklam. 

Subskrypcja bez reklam kosztuje 15 zł miesięcznie, a z reklamami 8 zł miesięcznie.

Serwisy streamingowe a telewizja kablowa

Między platformami do przesyłania strumieniowego a telewizją kablową istnieje szereg różnic. Choć wiele zależy tu od indywidualnych preferencji, serwisy streamingowe mają kilka ogromnych zalet, których nie da się zignorować w tym zestawieniu.

Rezygnujesz, kiedy chcesz

Przede wszystkim, subskrypcja tego typu usług nie wiąże się z zawieraniem żadnej wiążącej umowy. Dokonujesz opłaty tylko na najbliższy miesiąc, w związku z czym możesz zrezygnować z członkostwa w każdej chwili. W przypadku ofert telewizyjnych nierzadko będziesz musiał podpisać dokumenty, które zobowiązują Cię do płacenia przez określony czas. Złamanie warunków umowy może skutkować karami finansowymi, a nawet problemami z prawem.

W przypadku subskrypcji online nie jesteś narażony na tego typu konsekwencje. Jeśli nie dokonasz płatności w terminie, w najgorszym wypadku po prostu utracisz dostęp do treści. 

Bezpłatny okres próbny

Platformy streamingowe wyróżnia także darmowy lub niedrogi okres promocyjny. Dzięki niemu możesz sprawdzić, czy dany serwis i materiały, które udostępnia przypadną Ci do gustu. Jeśli tak się nie stanie, możesz zrezygnować w każdej chwili, nawet bez płacenia.

Brak reklam

Serwisy do przesyłania strumieniowego najczęściej są całkowicie wolne od reklam. Dzięki temu oglądanie treści jest znacznie bardziej komfortowe. Na godzinę transmisji w telewizji przypada 12 minut reklam – to 20% straconego czasu. Korzystając z usług streamingowych możesz tego uniknąć. 

Amazon Prime i HBO GO nigdy nie wyświetlają reklam podczas seansu. W przypadku serwisu Player zależy to od poziomu abonamentu. Jeśli zależy Ci na wygodzie, warto rozważyć kupno droższego pakietu. 

Podsumowanie

Przesyłanie strumieniowe filmów to dziś jedna z popularniejszych usług rozrywkowych. Największe serwisy prześcigają się w dostarczaniu użytkownikom coraz ciekawszych treści w niskich cenach. Wygoda tego rozwiązania pozwala Ci oglądać ulubione filmy i seriale w dowolnym miejscu na świecie – wystarczy urządzenie z dostępem do sieci.

Do najczęściej wybieranych serwisów należą Amazon Prime, HBO GO i Player. Każdy z nich ma swoje zalety – zapoznaj się z ich ofertą i wybierz coś dla siebie!